با ابزار Attack Surface Analyzer امنیت سیستم عامل را بسنجید

ابزار Attack Surface Analyzer  می تواند به مدیران شبکه، متخصصان امنیت IT یا تولیدکنندگان نرم افزار کمک نماید تا متوجه شوند نصب برنامه های جدید چه تاثیری بر روی امنیت سیستم عامل ویندوز می گذارد.

به گزارش افتانا (پایگاه خبری امنیت فناوری اطلاعات )، مایکروسافت ابزار رایگان Attack Surface Analyzer را منتشر کرد. این ابزار می تواند به مدیران شبکه، متخصصان امنیت IT یا تولیدکنندگان نرم افزار کمک نماید تا متوجه شوند نصب برنامه های جدید چه تاثیری بر روی امنیت سیستم عامل ویندوز می گذارد. 

این ابزار براساس کلاس هایی از ضعف های امنیتی شناخته شده اسکن را انجام می دهد که می توانند به عنوان فایل ها، کلیدهای ثبت، سرویس ها، کنترل های ActiveX مایکروسافت و سایر پارامترهای ایجاد شده یا تغییر یافته بوسیله برنامه های جدید معرفی شوند. 

این ضعف ها می توانند به صورت فایل های اجرایی، دایرکتوری ها، کلیدهای ثبت یا فرآیندهایی با لیست های کنترل دسترسی (ACL) ضعیف شناسایی شوند. این ابزار هم چنین سرویس هایی با زمان های راه اندازی مجدد سریع که می توانند بوسیله عبور از ASLR مورد حمله قرار بگیرند و تغییرات قوانین فایروال ویندوز یا خط مشی امنیتی اینترنت اکسپلورر را شناسایی می کند.
 
این ضعف ها و بسیاری از نقاط ضعف دیگری که این ابزار شناسایی می کند می توانند به انواع مختلفی از حملات کمک نمایند از جمله حملاتی که به مهاجمان اجازه می دهند تا کنترل سیستم را بدست آورند، کدهای مخرب را اجرا نمایند یا به داده های حساس دسترسی یابند. 

در حال حاضر این ابزار توسط گروه های محصول داخلی مایکروسافت استفاده می شود و نسخه عمومی بتا آن از ژانویه ۲۰۱۱ برای دانلود در دسترس عموم قرار داشته است. نسخه ۱.۰ آن روز پنج شنبه منتشر شد، در این نسخه عملکرد ابزار به طور قابل توجهی بهبود یافته است و برخی مشکلات برطرف شده اند. 

این ابزار دارای نسخه های ۳۲ بیتی و ۶۴ بیتی می باشد و هم چنین ویندوز ویستا و نسخه های جدیدتر سیستم عامل مایکروسافت از جمله ویندوز ۸ و ویندوز سرور ۲۰۱۲ را پشتیبانی می کند.

تبلیغ در گوگل:

tabligh-gogle

mod_vvisit_counterامروز310
mod_vvisit_counterدیروز421
mod_vvisit_counterاین ماه11488
mod_vvisit_counterکل بازدیدها345326

پرداخت آنلاین- انتقال وجه

1sefareshtarahisite

3sefaresh-hostdomain

4estelam-gheymatdesign

5sefaresh-tabligh-gogl

عضویت در خبرنامه

بازدیدکننده محترم با عضویت در خبرنامه از اخرین تخفیف ها مطلع شوید
خدمات فهرست:

b3

b4

paypal_charge

Web Analytics