هکرها چگونه به سادگی از شما فیلم می‌گیرند؟

پس از انتشار اخبار شوک‌آور از سرقت اطلاعات و داده‌های کاربران در ماه‌های اخیر و به ویژه پس از هک شدن سرویس iCloud شرکت اپل توجهات بیش از گذشته به اقدامات هکر‌ها و تجزیه و تحلیل رفتار‌ها و عملکردهای آن‌ها جلب شده است. حال شرکت کسپرسکی در گزارشی امنیتی، ابعاد جالب توجه و جدید‌تری از این موضوع را بیان کرده است.

به گزارش «تابناک»، این روز‌ها لپ‌تاپ‌ها و به ویژه گوشی‌های هوشمند، تبدیل به یکی از ابزارهای اساسی برای کاربران شده‌اند که در طول روز و در همه احوال در کنار یا در دست کاربران هستند. این موضوع یک جنبه امنیتی بسیار حساس ‌دارد که بیشتر کاربران به آن بی‌توجه هستند: گوشی هوشمند یا لپ‌تاپ شما می‌تواند دوربین مخفی باشد که هکر‌ها از آن برای فیلمبرداری از شما استفاده می‌کنند.

این موضوع در گزارش جدید امنیتی شرکت کسپرسکی به خوبی تشریح شده است. در این گزارش اشاره شده ‌که مطالعه موردی ‌روی ۲ هزار کاربر گوشی هوشمند نشان داده ‌که این کاربران در بسیاری از امور روزمره خود و به ویژه در حالت‌های حساس و خصوصی گوشی هوشمند خود را در کنار خود دارند که ریسک و خطر فیلمبرداری از آن‌ها توسط هکر‌ها را افزایش داده است.

این موضوع از آن روی جدی است که این روز‌ها ابزارهای هکر‌ها برای تحت کنترل گرفتن گوشی‌های هوشمند و به کار انداختن دوربین دستگاه برای فیلمبرداری و عکاسی به شدت افزایش یافته و در عین حال پیچیده شده‌اند.

هکرها چگونه به سادگی از شما فیلم میگیرند؟


«دیوید‌ام» پژوهشگر ارشد امنیتی کسپرسکی در این باره گفته ‌است: ما به گوشی موبایل خود به عنوان پنجره‌ای رو به دنیا نگاه می‌کنیم؛ اما متوجه این موضوع نیستیم که برای هرک‌ها و سارقان اطلاعات این گوشی هوشمند پنجره‌ای برای دیدن دنیای ما در خصوصی‌ترین وجه ممکن است.

کسپرسکی که این مطالعه را بیش از همه در راستای بهبوبد عملکرد محصولات امنیتی خود صورت داده، ‌در این گزارش اشاره کرده ‌که احتمال در دست داشتن کنترل دورببین گوشی هوشمند کاربران توسط یک هکر این روز‌ها به شدت بالا رفته ‌که دلیل اصلی آن گستردگی وجود بد‌افزارهای ناشناخته برای گوشی‌های هوشمند است.

هکرها چگونه به سادگی از شما فیلم میگیرند؟


این موضوع هنگامی جدی‌تر می‌شود که در نظر آوریم در یک ماه گذشته، بررسی‌های تخصصی نشان داده‌اند که تعداد بد‌‌افزار‌ها ‌روی سیستم عامل اندروید که اکنون گسترده‌ترین و پر‌استفاده‌ترین سیستم عامل گوشی‌های هوشمند است به شدت افزایش یافته تا جایی که حتی شمار بسیاری از نرم افزارهایی که خود را ‌نرم‌افزارهای امنیتی معرفی می‌کردند از جمله بد‌افزارهایی بوده‌اند که اطلاعات کاربران را دزدیده‌اند. کسپرسکی یک ماه قبل در گزارشی مشابه، اشاره به این بد‌افزارهای تقلبی کرده بود که نمونه بارز آن‌ها Virus Shield بود که بیش از یک میلیون بار در Play Store دانلود شده بود.

تبلیغ در گوگل:

tabligh-gogle

mod_vvisit_counterامروز127
mod_vvisit_counterدیروز363
mod_vvisit_counterاین ماه8665
mod_vvisit_counterکل بازدیدها482230

پرداخت آنلاین- انتقال وجه

1sefareshtarahisite

3sefaresh-hostdomain

4estelam-gheymatdesign

5sefaresh-tabligh-gogl

عضویت در خبرنامه

بازدیدکننده محترم با عضویت در خبرنامه از اخرین تخفیف ها مطلع شوید
خدمات فهرست:

b3

b4

paypal_charge

Web Analytics